هواپیمای خورشیدی Falcon Solar

با تسلای آسمان آشنا شوید

جهان همواره به سمت راه‌های جدید برای زندگی بدون آلودگی محیط زیستی گام برمی‌دارد. وسایل نقلیه الکتریکی نیز می‌توانند نقش مهمی ایفا نمایند. در ادامه به معرفی طرحی مفهومی از یک هواپیمای زیبای خورشیدی خواهیم پرداخت.

هواپیماهای خورشیدی را راهکار نهایی رهایی از آلودگی‌های کنونی سفرهای هوایی به حساب می‌آورند. طرح مفهومی هواپیمای Falcon Solar را می‌توانی یکی از بهترین پرنده‌های خورشیدی تاکنون دانست که می‌تواند دید خوبی را از صنعت هوانوردی در دهه آینده برای ما ترسیم نماید.

هواپیمای خورشیدی Falcon Solar

هواپیماهای خورشیدی برای بلند شدن نیازی به سوخت ندارند و همچنین نیاز به سوخت گیری مجدد در پروازهای طولانی را نیز از میان برمی‌دارند. از این رو امکان پروازهای بین قاره‌ای و ساعات طولانی بدون مصرف مقادیر زیادی انرژی و تولید آلودگی با آن‌ها محقق خواهد شد. حال یک طراحی با نام Laszlo Nemeth طرحی از هواپیمای تجاری خورشیدی Falcon Solar را به نمایش گذاشته است.

Falcon Solar با بال‌های بسیار پهن و دارای انحنای خود و همچنین طراحی خیره کننده، تمامی نرم‌ها در طراحی هواپیما را از میان برداشته است. این هواپیما در طراحی خود از پرنده زیبای شاهین الگو گرفته، اما نسبت بالب ه بدنه بسیار بزرگ‌تری دارد تا پرواز با صرف نیروی کمتری ممکن باشد.

نکته حائز اهمیت این است که در طرح اولیه Falcon Solar از تجهیزات مهمی که جهت حرکت هواپیماهای امروزی را تنظیم می‌کنند، خبری نیست. از این رو برای هدایت درست این هواپیما باید یک فناوری پیشرفته‌تر توسعه یابد.

همان‌طور که در تصاویر مشخص است، پنل‌های خورشیدی روی دو بال هواپیما کشیده شده‌اند تا انرژی لازم برای هواپیما را در هنگام پرواز آن بر فراز ابرها تولید نمایند. در نظر داشته باشید که هنوز طرحی از داخل این هواپیمای خورشیدی موجود نیست و باید دید آیا این هواپیماها در آینده فضای کافی برای انتقال مسافران خواهند داشت یا بیشتر برای پروازهای اختصاصی توسط میلیونرها استفاده خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

شروع چت
1
مشاوره آنلاین
uNet.ir
سوال دارید؟