پین‌کردن پیام‌ها در واتس‌اپ

پین کردن پیام‌ها در واتس‌اپ امکان پذیر شد

با قابلیت جدید واتس‌اپ پیام‌های مهم را پین کنید

اخیرا به واتس‌اپ قابلیت جدیدی به نام پین‌کردن پیام‌ها اضافه شده است. با استفاده از این قابلیت، می‌توانید پیام‌های مهم را در بالای چت خود ثابت کرده و به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

برای پین‌کردن پیام در واتس‌اپ، ابتدا باید پیام مورد نظر را انتخاب کنید. سپس با فشردن و نگه داشتن روی آن، گزینه “Pin” را انتخاب کنید. پیام شما حالا در بالای چت ثابت شده است.

برای حذف پیام پین شده، با فشردن و نگه داشتن روی آن، گزینه “Unpin” را انتخاب کنید.

این قابلیت برای کسانی که برای کار یا امور شخصی از واتس‌اپ استفاده می‌کنند، بسیار مفید است و به راحتی می‌توانند پیام‌های مهم خود را در بالای چت خود ثابت کرده و به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

واتس‌اپ قابلیت پین‌کردن پیام‌ها را برای کاربران خود فراهم کرده است تا بتوانند اطلاعات مهم را به‌مدت حداکثر 30 روز در بالای صفحه چت نمایش بدهند. به گفته متا، هنوز تمام کاربران به این ویژگی دسترسی ندارند و به‌مرور باید منتظر فعال‌شدن آن برای همه کاربران باشیم.

براساس گزارش ورج، برای پین‌کردن پیام‌ها در واتس‌‌اپ فقط نیاز است تا انگشت خودتان را روی پیام موردنظرنگه دارید و سپس گزینه «Pin» را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، پیام شما به‌طور پیش‌فرض برای هفت روز در بالای صفحه چت نمایش داده خواهد شد، اما می‌توانید مدت زمان آن را به 24 ساعت یا 30 روز تغییر دهید. همچنین تمام پیام‌ها، ازجمله نظرسنجی، تصویر یا حتی ویدیو از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. ادمین‌های گروه‌ها نیز می‌توانند پیام‌های پین‌شده را فقط برای سایر ادمین‌ها قابل‌مشاهده کنند.

با قابلیت جدید واتس‌اپ پیام‌های مهم را پین کنید


همانطور که در تصویر بالا قابل‌مشاهده است این ویژگی برای یادآوری برخی اطلاعات در آینده می‌تواند مفید باشد. در تصویر بالا کاربر پیام حاوی آدرس خود را در گروه پین کرده است تا سایر کاربران به آن دسترسی داشته باشند.

بااین‌حال، مانند سایر ویژگی‌هایی که به واتس‌اپ اضافه می‌شود، تلگرام و iMessage به‌عنوان رقبای پلتفرم متا، این ویژگی را از قبل به سرویس‌های خود اضافه کرده‌اند. همچنین مشخص نیست که آیا ویژگی پیام‌های پین‌شده واتس‌اپ در آینده به کانال‌ها هم اضافه خواهد شد یا خیر.

واتس‌اپ در چند وقت گذشته قابلیت‌های نه‌چندان جدید اما کاربردی را به پلتفرم خود اضافه کرده است. از جمله آن‌ها می‌توان به امکان جستجو در چت‌ها براساس تاریخ و همچنین قابلیت ارسال پیام‌های صوتی خودتخریب‌شونده اشاره کرد. امکان قفل‌کردن چت‌ها قابلیت مهم دیگری بود که اوایل امسال به واتس‌اپ اضافه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

شروع چت
1
مشاوره آنلاین
uNet.ir
سوال دارید؟