خدمات سرور ابری (Cloud)

خدمات سرور ابری (Cloud)

سرور ابری و یا سرویس ابری از اصطلاحاتی هستند که امروزه به آن زیاد بر می خوریم. اما شاید تا کنون درک درستی در خصوص خدمات مبتنی بر ابر و سرور ابری (سرور رایانش ابری) نداشته باشیم. انتخاب خدمات مرکز داده مناسب ، می تواند تاثیر به سزایی در هزینه های یک کسب و کار داشته باشد.

 

سرور ابری (Cloud Server) چیست؟

به طور کلی لازم است که انواع خدمات مرکز داده نظیر خدمات هاستینگ ، سرور اختصاصی و سرور مجازی و سرور رایانش ابری را بشناسید و با شناسایی مزایا و ویژگی های هر کدام بتوانید خدمات مناسب برای کسب و کار خودتان را انتخاب کنید و هزینه خدمات سرور کسب و کارتان را مدیریت کنید. بنابراین درادامه با ما همراه باشید تا در این نوشتار با رایانش ابری و سرور ابری بیشتر آشنا شویم.

سرویس ابری مانند سرورهای مجازی عمل می‌کنند. در این مدل سرور کاربر با داشتن پنل کاربری و بدون هیچ سخت افزار فیزیکی، می‌تواند سرور خود را از راه دور مدیریت کند. تنها تفاوت سرور ابری با سرورهای مجازی (VPS) این است که اطلاعات آن از راه دور کنترل و پردازش می‌شود.

 

کاربرد سرور ابری

امروزه حجم گسترده‌ای از خدمات فناوری‌های IT به سمت زیرساخت‌های ابری تمایل پیدا کرده و تمایل این سرویس‌ها به استفاده از خدمات ابری روز به روز بیشتر می‌شود. این تمایلات به شکلی بوده است که اغلب کارشناسان این عرصه اعتقاد دارند که آینده فناوری‌های IT در رایانش ابری تعریف می‌شود.

در حقیقت رایانش ابری این امکان را فراهم کرده تا کاربران بدون نیاز به مدیریت و دخالت مستقیم، به منابع رایانشی مانند شبکه و سرورها دسترسی آسانتری داشته باشند. مفهوم ابر از صنعت تلفن بر گرفته شده است. حال اینکه رایانش ابری مفهوم ابر را به شکلی گسترش داده که سرورها را نیز علاوه بر زیرساخت‌های شبکه در بر گرفته است.

سرویس‌های زیرساخت ابری، یک زیرساخت مجازی را به شکل یک سرویس به کاربران خود ارائه می‌دهند. ازاین‌ جهت کاربران به‌جای خرید سخت‌افزار، نرم‌افزار، مرکز داده‌ها و تجهیزات شبکه، تمام این زیرساخت‌ها را در قالب یک سرویس خریداری می‌کنند.

در اصل سرویس‌دهندگان خدمات زیرساخت ابری، این امکان را به شرکت‌ها می‌دهند تا در زمان تامین و نگهداری زیرساخت‌های فناوری اطلاعات صرفه جویی کنند و بر روی مسائل مهم‌تری مانند کسب‌وکار خود متمرکز شوند. علاوه بر این، با استفاده از این خدمات ، نیازی به سرمایه‌گذاری اولیه جهت تأمین موارد فوق نبوده و هزینه‌های عملیاتی به میزان قابل‌توجهی کاهش خواهد یافت.

برای دریافت مشاوره و یا خرید سرویس مناسب با شماره ی  02191303000 تماس بگیرید.

 

تعرفه های سرور ابری (Cloud Server)

نام سرویس
پردازندهفضای رمفضای هارد دیسکقیمت ماهیانه
Cloud Server 12CORE4GB30GB330.000 (تومان)
Cloud Server 24CORE
8GB60GB630.000 (تومان)
Cloud Server 36CORE16GB120GB976.000 (تومان)
Cloud Server 46CORE32GB240GB1.800.000 (تومان)
Cloud Server 58CORE64GB360GB2.960.000 (تومان)
Cloud Server 612CORE128GB500GB4.990.000 (تومان)
سرورهای ابری فوق پیشنهاد های ما به شماست
می توانید به سلیقه خود سرورهای متفاوت خود را داشته باشید
برای دریافت مشاوره و یا خرید سرویس مناسب با شماره ی 02191303000 تماس بگیرید.
 

مشاوره رایگان

 

درخواست مشاوره

پس از ارسال فرم منتظر تماس کارشناسان ما باشید

* الزامی * الزامی
* الزامی
* الزامی
آیا از IPv6 پشتیبانی می‌کنید؟

بله، از ابتدای خدمت‌دهی ما از IPv6 پشتیبانی می‌کنیم.

مدل محاسبه ترافیک مصرفی چگونه است؟

ترافیک ورودی (Inbound) و خروجی (Outbound) شما به صورت مجزا محاسبه و از مقدار ترافیک مجاز حساب شما کسر می‌شود. در صورتی که ترافیک مجاز به اتمام برسد، نیاز به شارژ حساب خود دارید.

شما از چه نوع مجازی سازی استفاده می‌کنید؟

ما از KVM در زیرساخت ابری خود جهت مجازی سازی استفاده می‌کنیم.

مدل محاسبه هزینه سرورهای ابری چگونه است؟

بر اساس ظرفیت منابعی که در هنگام ایجاد سرور ابری انتخاب نموده‌اید، در هر ساعت هزینه مربوطه از شارژ شما کسر می‌شود. حداقل هزینه استفاده از منابع یک ساعت می‌باشد. یک ماه ۷۲۰ ساعت در نظر گرفته می‌شود.

آیا امکان پشتیبان‌گیری از سرور ابری خود را دارم؟

بله، شما می‌توانید از سرورهای ابری خود پشتیبان بگیرید. هزینه پشتیبان‌گیری بر اساس فضای دیسک که استفاده می‌کنید از حساب شما کسر می‌گردد. اگر به صورت خودکار فعال کرده باشید، از نیمه شب شروع و بر اساس حجم و زمان‌بندی سامانه در صف قرار داده شد و انجام خواهد گرفت.

مدت اعتبار زمانی بسته‌های خریداری‌شده چقدر است؟

هزینه پرداختی برای سرورها به صورت PAYG یا پرداخت ساعتی به ازای مصرف می‌باشد و محدودیت زمانی بر روی پرداخت‌های مشتریان اعمال نمی‌گردد.

چگونه می‌توانم از شبکه توزیع محتوا (CDN) استفاده کنم؟

این خدمت به صورت آزمایشی راه اندازی شده است و شما می توانید برای محیط‌های غیرکاری و عملیاتی فقط از آن استفاده کنید. برای استفاده از طریق گروه ابری مورد نظر وارد پلتفرم ابری شوید و از طریق منوی Resources اقدام به ایجاد سرویس کنید.

آیا برای سرورهای ابری که خاموش هستند، باید هزینه ای پرداخت کنم؟

در صورتی که سرور ابری خود را خاموش کنید، فقط هزینه فضای ذخیره سازی و هزینه IPv4 از حساب شما کسر خواهد شد. اگر نیازی به سرور ابری خود ندارید، جهت جلوگیری از کسر هر گونه هزینه‌ای از حساب خود، آن را از طریق کنترل پنل خود حذف (Destroy) کنید.

اگر شارژ حساب من به اتمام برسد چه اتفاقی برای سرورهای من خواهد افتاد؟

در صورت عدم موجودی کافی در حساب شما، برای دسترسی به پلتفرم محدودیت اعمال می‌گردد و ۴۸ ساعت پس از عدم پرداخت برای سرورها قطعی شبکه رخ خواهد داد و پس از یک دوره زمانی معین همه سرورهای موجود در حساب شما حذف خواهند شد. لذا همیشه از مقدار موجودی کافی در حساب خود بر اساس منابعی که مصرف می‌کنید اطمینان حاصل کنید. در صورتی که به علت عدم موجودی حساب شما مسدود شود، تا زمانی که حساب خود را شارژ نکنید، امکان دسترسی به سرورهای ابری خود را نخواهید داشت.

شروع چت
1
مشاوره آنلاین
uNet.ir
سوال دارید؟